Saaremaal mere ääres jalutades avastasin väga imelikke, imelisi, lausa kangelasliku elulooga puid. Mere äärsed männid ja vanad puud panid ennast vaatama ja mõtlema, millistest tormidest ja marudest on nad läbi käinud ja ikka püsti jäänud.

Minu jaoks on puu, nagu üks inimolend – nii erinevad ja kummalised on nad mõlemad. On isegi üks huvitav test, mis räägib palju inimese isiksusest, kui küsida temalt, milline on ta lemmikpuu. Ja millise puu moodi ta oleks, kui oleks puu…

Palju, palju on mul selle testi vaimustuse ajal joonistatud puid kodus ja ma ei ole suutnud kunagi ära aimata, milline võiks olla ühe inimese lemmikpuu. Seal on joonistusi tammedest, kaskedest, kuuskedest, kuni õunapuude, imeliste viljapuudeni. Isegi üks riidepuu oli lemmikpuude hulgas…

Milline puu Sa ise oled ja kas saab Su elu võrrelda mõne puuga? Inimese hinges võibolla väga erinev olukord välisega võrreldes. Väike ja habras tüdruk võib oma hingeelu ning tegudega olla tugev ja sitke mänd. Aga ka teisiti – mehed võivad olla hoopis kahjustatud okste või nõrga võraga kasepuu, mida ei oskaks arvatagi.

Need puude pildid on enamasti Saaremaal pildistatud 2019 -2020 teile rõõmuks, aga ka mõtteaineks – milline oled Sina oma hinges ja millise loo on Sinu elu sinna kirjutanud.

Jumal armastab kõiki inimesi ja kujundab nende elu. Nii on ka looduses kõigel alati oma koht ja lugu – ka igal puul oleks oma lugu rääkida, kui keegi oskaks nende juttu mõista.

Rõõm rohelisusest